Selasa, 08 Maret 2016

Każde plot z plastiku są nieodłącznym składnikiem każdej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. Żeby można się było przedostać na obszar osobistej posesji niezbędna jest furta oraz brama wjazdowa.
Na pewno bramy i furty ogrodzeniowe powinny być solennie zrobione gdyż narażone są na o wiele większe obciążenie niż pozostała cześć sztachety PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachet. Zatem jakie winny być furty a także bramy ogrodzeniowe? Każda furtka powinna być na tyle szeroka aby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa winna też umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Z reguły przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa winna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo ewentualnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe najczęściej są zamontowane ponad murkiem furtka winna być trochę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe ażeby plot PCV na ogrodzenie i furtę ze sztachet było równej wielkości.

Przy doborze balaski z PCV na plot i furtę ogrodzeniowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna lub rozwierana. Aby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się wziąć w rachubę fakt iż plotki z plastiku przy bramie winno być na tyle długie żeby cala brama się za nim skryła. Bramy rozwierane z kolei wymagają powierzchni aby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dobrać indywidualnie wg potrzeb, natomiast przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama oraz furtka ma być zrobiona. Te 2 ogrodzenia nie powinny odbiegać ani konturem ani materiałem od reszty ogrodzenia żeby plotki z PCV na ogrodzenie i furtkę sztachetowa prezentowało się homogenicznie. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy a także furty) a także drewniane ogrodzenia (sztachety które można wykorzystać do wypełnienia bramy lub furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar